Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
NOVINKY z blogu
09.10.2019
Jak zmenšit papírový střih o ŠP
Jak si jednoduše zmenšit papírový střih o švový přídavek bez pomocí pravítka a tužky. číst celé
24.09.2019
Jak si usnadnit šití popruhů
Znáte patky s vodičem nebo magnetické vodiče? Obojí vám velmi usnadní práci při šití popruhů nebo třeba při prošívání horního okraje kabelky. číst celé
11.09.2019
Čím nahradit teflonovou patku
Teflonové patky, válečkové nebo kráčející jsou dobrým pomocníkem při šití z koženky, kůže, igelitu, kočárkoviny, tkaniny s PU zátěrem a HF úpravou (ba... číst celé
Zobrazit všechny články

 

  1. Úvod
  2. BLOG plný RAD & TIPŮ
  3. Čím nahradit teflonovou patku
11.09.2019

Čím nahradit teflonovou patku

Teflonové patky, válečkové nebo kráčející jsou dobrým pomocníkem při šití z koženky, kůže, igelitu, kočárkoviny, tkaniny s PU zátěrem a HF úpravou (batohovina a PAD podšívka), termoizolačních látek, apod. ... Klasické kovové patky po těchto materiálech hůře kloužou a steh je pak často nerovnoměrný nebo drobný.

Tyto výše zmíněné patky se ale nevyrábějí ke všem strojům a sehnat zipovou teflonovou patku je pak úkol přímo nadlidský. Já už si s tím ale hlavu nelámu a vy za chvíli také nebudete. Pojďte se podívat, jak tento problém jednoduše vyřešíme. My si totiž na spodní stranu patky nalepíme teflonovou pásku nebo ještě levnější alternativu, a tou je lepicí páska Magic Tape.

Pozn.: Páska Magic Tape pomůže, ale není to 100% řešení.

Teflonová páska

Teflonová páska dokáže plně nahradit teflonovou patku. Pásku nalepíte na spodní stranu patky, seříznete podle tvaru patky a můžete šít jako s pravou teflonovou. Páska sice je samolepící, jak prodejci uvádějí, ale sama o sobě moc nedrží a proto je dobré ji na patku přilepit sekundovým lepidlem. Doporučuji lepit pásku na patky, které běžně nepoužíváte nebo je máte dvakrát, protože teflonová patka by se měla používat pouze na klouzavé materiály. Běžné látky ji více odírají a tím se postupem času snižuje i její klouzavost. Pokud se pro toto řešení rozhodnete, určitě nebudete zklamané. Já používám takto upravené patky již několik let a fungují dokonale.

Lepicí páska Scotch Magic Tape neboli kouzelná lepicí páska

Druhou alternativou je lepicí páska Scotch Magic Tape. Američanky ji hojně využívají při šití plastové průsvitné folie, ale hodí se i na koženky. Šití je sice o poznání lepší než s klasickou kovovou patkou, ale 100% teflonovou patku nenahradí. Páska se rovněž lepí na spodní stranu patky a zastřihne podle tvaru patky. Zde sekundové lepidlo není potřeba, drží sama o sobě. Po ušití výrobku ji sundáte a příště můžete nalepit kousek nové. Obyčejné lepicí pásky takto nefungují, tato kouzelná páska ano.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Copyright © 2019, AMA_tér
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.