Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
NOVINKY z blogu
16.12.2019
Zmenšená peněženka Lenny
Peněženka Lenny zmenšená na šířku o 6,5cm. číst celé
28.11.2019
Kroužek z gumy na dlouhé popruhy
Spousta z vás tuto malou vychytávku určitě zná a kdo ne, třeba se mu bude hodit. Navléká se na popruhy batohů, aby dlouhé volné konce jen tak nevisely... číst celé
09.10.2019
Jak zmenšit papírový střih o ŠP
Jak si jednoduše zmenšit papírový střih o švový přídavek bez pomocí pravítka a tužky. číst celé
Zobrazit všechny články

 

  1. Úvod
  2. RADY & TIPY k vydaným fotonávodům
  3. Jak správně umístit střih na látku se vzorem
19.07.2019
Komentáře (0)

Jak správně umístit střih na látku se vzorem

Pokud míváte problém s umístěním vzoru na hotovém výrobku - nemůžete dosáhnout toho, aby byl vzor vycentrovaný, více vlevo nebo naopak vpravo, aby vám nechyběl kousek hlavičky u postaviček apod., můžete použít jeden z těchto postupů.

1. možný postup

Překreslete si papírový střih na průsvitnou fólii, vystřihněte ho a používejte místo střihu papírového. Pod fólií krásně uvidíte, jak bude vzor po obkreslení střihu a vystřižení vypadat, resp. jak a kde bude vzor umístěný na hotovém výrobku. Já mám k tomuto účelu nakoupené tuším nějaké včelařské fólie, které jsou pevné, dobře se podle nich obkresluje a dají se pohodlně stříhat nůžkama.

2. možný postup

Pokud žádnou vhodnou průsvitnou fólii na překreslení střihu nemáte, můžete použít i obyčejný papír, na kterém je střih vytištěný. Střih vystřihněte, dejte ho stranou a nechejte si právě odstřižený zbytek papíru, ve kterém je díra po vystřiženém střihu. Ten když pak položíte na látku, přesně uvidíte, jak bude vzor umístěný. Jednoduše pak jen obkroužíte tužkou tvar uvnitř vystřiženého střihu a máte hotovo.


POZOR si dejte ještě na...

Nezapomeňte, že většina střihů již počítá se švovými přídavky a výsledná velikost se po obvodu zmenší ještě cca o 1cm!! Tak s tím při centrování vzoru také počítejte.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli