Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
NOVINKY z blogu
16.12.2019
Zmenšená peněženka Lenny
Peněženka Lenny zmenšená na šířku o 6,5cm. číst celé
28.11.2019
Kroužek z gumy na dlouhé popruhy
Spousta z vás tuto malou vychytávku určitě zná a kdo ne, třeba se mu bude hodit. Navléká se na popruhy batohů, aby dlouhé volné konce jen tak nevisely... číst celé
09.10.2019
Jak zmenšit papírový střih o ŠP
Jak si jednoduše zmenšit papírový střih o švový přídavek bez pomocí pravítka a tužky. číst celé
Zobrazit všechny články

 

  1. Úvod
  2. RADY & TIPY k vydaným fotonávodům
  3. Jak ušít peněženku Lenny z koženky
05.06.2019
Komentáře (0)

Jak ušít peněženku Lenny z koženky

 

Peněženku Lenny z čalounické koženky doporučuji šít na průmyslovém šicím stroji. Domácí stroj bych koženkou netrápila a zůstala raději u verze z kočárkoviny.

Moje rada... z čalounické koženky udělejte pouze vnější díl.

Když jsem  zkoušela přizpůsobit a ušít z koženky také boční díly (kombinace koženka/látka), měla jsem už i na průmyslovém stroji co dělat, abych peněženku sešila.

Úpravy a změny pro snadnější šití peněženky z čalounické koženky:

  • změna č.1 - rozestup výztuh nažehlených na přední a zadní straně vnějšího i vnitřního dílu jsem zvětšila o 0,5cm. Koženka je silnější, více nabyde, tak aby pak nebyla peněženka u dna moc úzká. Tato změna není nutná, ale pokud se pro ni rozhodnete a uděláte ji, nezapomeňte, že musíte stříhat koženku a Sakon na vnější díl a látku na vnitřní díl o 0,5cm na výšku vyšší!
  • změna č.2- já jsem peněženku šila ze dvou koženek - potištěné a jednobarevné a z potištěné jsem chtěla mít pouze klopu. Pokud byste se rozhodly stejně, doporučuji udělat spoj koženek v horní části zadní strany. Zde nebude spoj ničemu vadit, ani při závěrečném sešívání vnějšího dílu s vnitřním. Potištěnou koženku na klopu jsem stříhala o výšce 13cm, jednobarevnou koženku na zadní a přední stranu peněženky o výšce 20,5cm. Sešívala jsem na šířku patky 1cm, ŠP sestřihla na 0,5cm, rozložila a prošila z obou stran spojovacího švu.
  • změna č.3 - koženku jsem podžehlila Sakonem, aby byla peněženka měkčí. Sakon však v případě šití vnějšího dílu z koženky stříhejte menší o 1,5cm na každé straně, 1cm je málo! Výztuha by nám zbytečně zasahovala až do švu a sešívání by bylo obtížnější.
  • změna č.4 - zaměnila jsem u vnějšího dílu Decovil (390g/m2) za Decovil light (230g/m2), u vnitřního dílu jsem nechala Decovil (390g/m2). Pokud šijete na průmyslovém stroji, můžete jak na vnějším, tak i na vnitřním díle ponechat Decovil (390g/m2).
  • změna č.5 - u zaoblených rohů jsem na kožence udělala "V" nástřihy, aby se ŠP v obloučku lépe zahnul do rubu a nebyly tam sklady.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli