Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
NOVINKY z blogu
16.12.2019
Zmenšená peněženka Lenny
Peněženka Lenny zmenšená na šířku o 6,5cm. číst celé
28.11.2019
Kroužek z gumy na dlouhé popruhy
Spousta z vás tuto malou vychytávku určitě zná a kdo ne, třeba se mu bude hodit. Navléká se na popruhy batohů, aby dlouhé volné konce jen tak nevisely... číst celé
09.10.2019
Jak zmenšit papírový střih o ŠP
Jak si jednoduše zmenšit papírový střih o švový přídavek bez pomocí pravítka a tužky. číst celé
Zobrazit všechny články

 

  1. Úvod
  2. RADY & TIPY k vydaným fotonávodům
  3. Jak zvětšit střih na kabelku Anetku
08.07.2019
Komentáře (0)

Jak zvětšit střih na kabelku Anetku

Při zvětšování střihu na kabelku Anetku zvětšujte pouze střih č.2 (střih na zadní a podšívkové díly kabelky). Kdybyste zvětšily o xx% všechny díly, byl by po sešití přední díl jinak velký než zadní. Je to způsobené tím, že střih již počítá se švovými přídavky a ty se zvětšují také.

Já jsem střih č.2 zvětšila na 120%, vytiskla 2x a podél středové čáry slepila k sobě. Velikost kabelky po ušití je cca 30*25cm.

Na zvětšeném střihu si pak jednoduše poznačím čáru, která mi střih rozdělí na horní koženkovou část (7,5cm) a spodní látkovou. S tímto jedním střihem dále pracuji. Přesně v narýsované čáře střih rozstřihnu a obkreslím na koženku a látku.

Nezapomeňte, že až budete střih obkreslovat, musíte jak u koženky, tak i u látky v místech, kde jste střih rozstřihly, přidat přídavky na švy. U koženkového dílu přidáme švový přídavek u spodního okraje, u látky zase u horního.

Zadní koženkový díl kabelky a podšívkové díly si obkreslím a vystřihnu ještě před rozstřihnutím střihu.

Protože bude kabelka dost veliká na to, aby se dovnitř vešly kapsičky, můžete si na podšívkové díly své oblíbené kapsy s radostí našít.

Poutka a koženkové ocásky u zipu nechávám v původní velikosti, zip stříhám o 4cm kratší, než je délka horní strany střihu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli