Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
NOVINKY z blogu
12.01.2020
Zmenšená peněženka Lenny
Peněženka Lenny zmenšená na šířku o 6,5cm. číst celé
28.11.2019
Kroužek z gumy na dlouhé popruhy
Spousta z vás tuto malou vychytávku určitě zná a kdo ne, třeba se mu bude hodit. Navléká se na popruhy batohů, aby dlouhé volné konce jen tak nevisely... číst celé
09.10.2019
Jak zmenšit papírový střih o ŠP
Jak si jednoduše zmenšit papírový střih o švový přídavek bez pomocí pravítka a tužky. číst celé
Zobrazit všechny články

 

  1. Úvod
  2. BLOG plný RAD & TIPŮ
  3. Jak zvětšit střih na kabelku Anetku
08.07.2019
Komentáře (0)

Jak zvětšit střih na kabelku Anetku

Při zvětšování střihu na kabelku Anetku zvětšujte pouze střih č.2 (střih na zadní a podšívkové díly kabelky). Kdybyste zvětšily o xx% všechny díly, byl by po sešití přední díl jinak velký než zadní. Je to způsobené tím, že střih již počítá se švovými přídavky a ty se zvětšují také.

Já jsem střih č.2 zvětšila na 120%, vytiskla 2x a podél středové čáry slepila k sobě. Velikost kabelky po ušití je cca 30*25cm.

Na zvětšeném střihu si pak jednoduše poznačím čáru, která mi střih rozdělí na horní koženkovou část (7,5cm) a spodní látkovou. S tímto jedním střihem dále pracuji. Přesně v narýsované čáře střih rozstřihnu a obkreslím na koženku a látku.

Nezapomeňte, že až budete střih obkreslovat, musíte jak u koženky, tak i u látky v místech, kde jste střih rozstřihly, přidat přídavky na švy. U koženkového dílu přidáme švový přídavek u spodního okraje, u látky zase u horního.

Zadní koženkový díl kabelky a podšívkové díly si obkreslím a vystřihnu ještě před rozstřihnutím střihu.

Protože bude kabelka dost veliká na to, aby se dovnitř vešly kapsičky, můžete si na podšívkové díly své oblíbené kapsy s radostí našít.

Poutka a koženkové ocásky u zipu nechávám v původní velikosti, zip stříhám o 4cm kratší, než je délka horní strany střihu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli