Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 


Vítejte ve světě kovových rámečků.

V mánii, která nás pohltila a kterou nazýváme "rámečková".

 

Ano, řeč bude o kovových rámečcích, které se používají pro vyztužení rámečkových taštiček, penálů a nejrůznějších pouzder, košíčků/boxíků či dokonce velkých tašek a kabelek.

Pojďme si je nyní blíže představit.

Většina rámečků se vyrábí z drátů o průměru 4,5mm. Pro šití kosmetických taštiček, pouzder a košíčků jsou ideální. Jsou dostatečně pevné a přitom v tunýlků nevytváří nevzhledné "vybouleniny".

Tyto rámečky můžeme rozdělit do několika kategorií:

  • zkosené s dlouhými nožičkami (čtyři základní velikosti)
  • pravoúhlé s dlouhými nožičkami (čtyři základní velikosti)
  • zkosené s krátkými nožičkami (čtyři základní velikosti)
  • čtvercové rámečky (dvě základní velikosti)

Při výběru rámečků musíte zvážit, co z nich plánujete ušít.

Pokud se rozhodnete pro kosmetické taštičky či organizéry, doporučujeme použít rámečky s dlouhými nožičkami, zkosené nebo pravoúhlé. Obojí jsou pro ně primárně určené, avšak každý tvar rámečku dodá taštičce jiný, konečný vzhled.

Pokud si přejete ušít nízký penál na prupisky, pouzdro na brýle či obal na flétnu, doporučujeme využít zkosené rámečky s krátkými nožičkami. S dlouhými nožičkami byste tak nizoučkou taštičku neušily, respektive ušily, ale ocásky zipu by se nepěkně tahaly po zemi.

A posledním, trošku specifickým rámečkem je rámeček čtvercový. Můžete jím vyztužit látkový košíček/boxík. Ten vám bude krásně držet pravoúhlý tvar a nebude se prohýbat ani v případě, že košíček/boxík zavěsíte (v současné době se rámečky nevyrábějí).

Z drátu o průměru 6mm jsou vyráběny rámečky kabelkové. Jsou pevnější a silnější a pro kabelky se více hodí. Tunýlek je více vyplněný a působí robustnějším dojmem. A to u kabelek chceme! Tyto rámečky jsou pouze v pravoúhlém provedení. Zkosené nožičky při zkušebním šití nepřirozeně odstávaly, takže se výroba kabelkových rámků se zkosenými nožičkami zrušila (v současné době se kabelkové rámečky nevyrábějí).